Heroheader

DRUHY PEREL

Nejrůznější báje, pověsti i pověry provázejí perly

Například v Indii jsou pojistkou šťastného manželství, v jiných krajích ochrání dům před požárem. Někde věří, že perly dokáží přilákat k majiteli peníze. Perly jsou tady s námi, aby nám přinesly štěstí, ochránily manželství, potápěče před žraloky...

Egypťané dokonce perly pili rozpuštěné v bílém víně. Důvod? Nebyl mytologický, jak by se zdálo. Perly obsahují vizmut, který je organismu prospěšný. Takže...Zůstaňme raději u toho, že je to krása a patří na ženskou ruku, prst, šíji.

DRUHY PEREL

Akoya

Pěstuje se v mořské vodě. Má krásný lesk, který ji odlišuje. Je bílý, případně s růžovám nádechem. Jedná se o největší klasiku mezi perlami. Obvykle nemá velké rozměry: 3 až 10 mm v průměru

Tahiti

Jak říká název, nalézá se v teplých lagunách Francouzské Polynésie. Rodí se v černé ústřici a odlišuje se širokou škálou odstínů od stříbřitě šedého, grafitového až po Páva, připomínajícího paví peří. Někdy je také označována jako černá perla jižních moří a každá perla má svou vlastní identitu. Proto je koupě černé perly vždy osobní a citlivou záležitostí. Rozměry: od 8 do 18 mm.

Mořská perla

Hovoříme o pobřeží Austrálie, Indonésie a Filipín, kde se rodí v největší ústřici pinctada maxima, která může mít průměr až 50 cm. Perly v ní jsou pokryty velmi silnou vrstvou perleti. Je označována jako Královna perel a považuje se za nejcennější z kultivovaných perel. Rozměry: 8 až 20 mm.

Sladkovodní

Nejčastěji se pěstuje v řekách a jezerech Číny v ústřici hyriopsis schlegeli, do níchž se častěji nevkládá perleťové jádro, ale část ulity jiné ústřice. Proto většinou nemá ideálně kulatý tvar. Právě tyto neobvyklé tvary a barvy (od bílé až po fialovou) jsou pro klenotníky a kupce lákavé. Rozměry: 2 až 15 mm.

Jak ošetřovat šperky s perlami, aby uchovaly svou krásu

je třeba vycházet ze základní informace, že perla je směs uhličitanu vápenatého (CaCO2) a organických látek, což ve skutečnosti znamená, že je to živočišný produkt lastury a proto:

1. sejměte perlový šperk před sprchováním

2. nedovolte, aby šperk přišel do přímého kontaktu s kosmetickými přípravky, parfémy a lakem na vlasy

3. šperky ukládejte tak, aby každý kus byl zabalen zvlášť do jemné látky, nebo ho vložte přímo do krabičky, zabráníte tím jejímu poškrábání

4. vložte sklenici vody do sejfu, pokud tam hodláte šperky nechat uloženy delší dobu

5. pravidelně noste šperky ke klenotníkovi, odborně je vyčistí a vrátí jim původní lesk

6. nečištěte je sami, pokud nemáte speciální čistící lázeň k tomu určenou

7. dopřejte Vašim perlám to štěstí, aby byly nošeny co nejčasteji, neboť nejlépe mohou obnovovat svou vlhkost kontaktem s kůží, a tím si uchovávají svoji původní krásu

Řehák-Karnas

Zlatnictví pardubice

Sladkovského 1787, Pardubice (mapa)

Po-pá: 10:00 - 17:30 │ Sobota: 9:00 - 11:30

Možnost domluvy individuální schůzky i mimo pracovní dobu prodejny.

O nás Naše recenze

22

let na trhu

320

párů snubních prstenů

50

párů SP s brilianty

5

ryzostí materiálů

4

dodavatelé ze zahraničí

Zlatnictví ŘEHÁK KARNAS

Od začátku našeho působení na trhu, jsme neslevili z žádných hodnot a s novou značkou Řehák Karnas pokračujeme v kamenném obchodě s cennou devizou rodinného podnikání, jejíž myšlenkou je poctivé řemeslo, profesionálně odvedená práce a osobní profesionální přístup ke každému zákazníkovi. Budujeme značku známou svoji precizností a kvalitou.

V naší kamenné prodejně ŘEHÁK KARNAS v centru Pardubic naleznete mnoho vzorků, které objednáváme i vyrábíme přímo na míru, a mnoho hotových výrobků (zásnubní prsteny, snubní prsteny, šperky), které můžete rovnou zakoupit. Kromě samotného prodeje zajišťujeme i ostatní služby spojené se zlatnictvím a šperky.

Chcete se zeptat či objednat? Napište nám!

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: